Kategorie: Wszystkie | Audioteka | Biografie literackie | Filmoteka | Filmowe podróże | Luźne tematy | Stosiki | wyzwania
RSS

Filmowe podróże

poniedziałek, 14 lutego 2011

"Bezrobotny nauczyciel muzyki, znajduje pracę w zakładzie poprawczym dla nieletnich jako wychowawca. Oszołomiony nieprzyjazną atmosferą a zwłaszcza nieudolnymi próbami zaprowadzenie żelaznej dyscypliny przez dyrektora postanawia zmienić życie wychowanków wprowadzając ich w czarodziejski świat muzyki..."

Ostatnio oglądałam bardzo mało filmów, a już na pewno nie takich o jakich warto pisać. Dlatego długo głowiłam się co można obejrzeć w weekend. Z pomocą pospieszyła jak zwykle niezawodna E., która trafiła w mój gust.

Film jest produkcji europejskiej, co przekonało mnie dodatkowo do jego obejrzenia, ostatnio staram się częściej oglądać produkcje naszych zachodnich sąsiadów.

Clément Mathieu jest dosyć skromnie wyglądającym nauczycielem, ma jednak niezwykły talent- tworzy muzykę. Trafia do domu poprawczego jako wychowawca, z początku jest odrzucany przez krnąbrnych chłopców. Jednak z pozoru dziwne metody radzenia sobie z trudnymi dziećmi przynoszą efekty.
Pewnie żaden z chłopców nie przypuszczał, że kradzież nut pana Mathieu otworzy im drzwi do świata muzyki. A jednak, wzrastająca nić porozumienia między nauczycielem, a wychowankami wnosi trochę ciepła do świata pełnego przemocy.
Przepiękny film, chciałabym powiedzieć o nim dużo, ale nie chcę zdradzić zbyt wiele. Cudowna muzyka, nikt by nie przypuszczał, że z gromady krnąbrnych młodzieńców wydobędą się anielskie głosy.
Bardzo podobał mi się klimat filmu. Przypominał mi "Bandytę", film który bardzo lubię i oglądałam kilkakrotnie. Polecam!

 


Po prawej stronie pojawiła się ramka z Lubię To!, fanpage Książkowni zaczyna raczkować, więc chętnych zachęcam do klikania :) Możecie nas znaleźć na facebooku pod hasłem Książkownia Magrat

Buziaczki :*

środa, 07 lipca 2010

Once jest filmową podróżą do Irlandii. Szukając opinii o tym filmie zauważyłam, że albo się go kocha, albo nienawidzi.

Tak naprawdę nie jest to typowy film, ani tym bardziej typowy musical. Musicale kojarzyły mi się zawsze z tańcem i śpiewem, tu mamy piosenki które trafiają w pamięć.

Muszę przyznać, że ciężko mi się oglądało ten film. Mam ostatnio bardzo smutny nastrój i praktycznie wszystko mnie przygnębia. Film musiałam wyłączyć w połowie, bo poczułam, że jeszcze trochę tych piosenek i łzy będą mi płynęły strumieniami.

Odczekałam dwa dni, nie wiem czemu kilka piosenek nękało mnie non stop. Poczułam potrzebę dokończenia filmu.

Zdjęcia filmu mają przypominać dokument, bardzo surowe i proste. Fabuła też jest niespotykana, historia tygodnia niezwykłej znajomości rozpoczętej przez....zepsuty odkurzacz.

Szczerze to nieważne są dla mnie zdjęcia, aktorzy, fabuła, gra aktorska. Najważniejsze są dla mnie te piosenki. Chociaż strasznie mnie przygnębiają, nie mogę przestać ich słuchać i puszczam je wciąż od nowa.

Zamieszczam Wam jedną z ulubionych, mam nadzieję, że zadziała :)

 

poniedziałek, 05 lipca 2010

Zgodnie z moim postanowieniem wyszukuję sobie filmy europejskie. Na "Zło" trafiłam przypadkiem i postanowiłam sprawdzić czy mi się spodoba.

Film jest o szesnastoletnim Eriku z problemami. Chłopak ma problemy z agresją i po pobiciu kolegi zostaje wyrzucony ze szkoły. Za sprawą matki trafia do prywatnego internatu Stjärnsberg.

Z pozoru elitarna i porządna szkoła okazuje się być rządzona przez sadystyczną elitę. Erik jako nowy próbuje się nie poddawać panującym tu regułom i bez słowa skargi znosi zniewagi.

Jak długo wytrzyma i do czego zdolni są oprawcy i Erik? Czy dotrzyma przysięgi danej matce o poprawie, czy da się ponieść furii?

Muszę powiedzieć, że film oglądałam z zapartym tchem. Razem z koleżanką stwierdziłyśmy, że tylko faceci są zdolni wymyśleć taki regulamin i system kar.

W dodatku stopniowa przemiana Erika nie pozwala nie skupić się na filmie. Rewelacja, już czekam na kolejne filmy europejskie.

 

 
1 , 2
| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30