Audioteka

poniedziałek, 22 lutego 2010

Dzięki niezastąpionej E. w moje ręce wpadło kilka audiobooków. Do tej pory miałam z nimi niewiele wspólnego- kilka słuchowisk Chmielewskiej i jedna książka Gaimana słuchana w drodze w góry.

"Nowe przygody Mikołajka" to historia niesfornego chłopca, a raczej zbiór anegdot czytanych przez Macieja i Jerzego Stuhrów.

Muszę przyznać, że często ciężko mi się skupić na książkach w wersji audio, więc nie mam z nimi zbyt dużego doświadczenia. Na pewno podstawą takiej książki jest dobry narrator.

Czytający powinien odpowiednio modulować głos i nie pozwolić słuchaczom odciągnąć się od hmmm... "lektury"?

Ci panowie podołali zadaniu. Nie czytałam nigdy przygód Mikołajka, więc z ciekawości włączyłam pierwsze nagranie i zabrałam się do rysowania mapy. Pan Jerzy tak mnie wciągnął, że przerzucałam co chwila nowe nagrania.

Gdy wracałam zmęczona po zajęciach i puszczałam sobie te nagrania, to zasypiałam jak niemowle i budziłam się jak nowo-narodzona.

Muszę przyznać,że zarówno Maciej, jak i Jerzy są rewelacyjni w tym nagraniu. Chylę czoła jednak przed panem Jerzym. Gdyby nie to, że wiem jak wygląda i, że jednak głos nieco za gruby uwierzyłabym, że ma nadal 9 lat!

Mój pierwszy,autentyczny audiobook, którego pokochałam. Idealny do odpoczynku, miło się przy nim pracuje, sprząta, zasypia, a jednocześnie słucha książki.

W dodatku co jest rzeczą nieprawdopodobną zachęca mnie do przeczytania wersji papierowej, postanowiłam, że tak z pewnością zrobię.

Na pewno ośmieliło mnie to to słuchania innych tytułów, lecz z uwagi na czas nagrań recenzje będą pojawiały się rzadko :)

Książki audio będę oceniała w skali od 1 do 6.

 

Ocena:6

17:54, ksiazkownia , Audioteka
Link Dodaj komentarz »
| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30