sobota, 29 stycznia 2011

Wujek Google przyprowadził mi Komisję Gier i Zakładów

 

 

Wszystkie losy wrzuciłam do arkusza excel nadając każdemu losowi numer. Następnie przeszłam na stronę Random.org

Losowanie książki numer 1!

W losowaniu wzięło udział 51 losów, Random wylosował numer 13, jak widać nie jest on pechowy:)

Chwila napięcia i Droga do Szczęścia leci do....Aspartate!

Losowanie książki numer 2!

Tu mamy do wyboru 39 losów, maszyna losująca ruszyła....i wylosowała numer 19

Z mojej listy wynika, że szczęśliwym właścicielem Efektów Świetlnych jest...Nyx

Losowanie ostatniej książki!

Komisja już za chwilę odetchnie :)

Tu mamy 52 losy

A Na liście numer 3 pod numerem 20 widnieje...Lenalee!

Gratuluję! Szczęśliwców proszę o maila z adresem: ksiazkownia@gazeta.pl, w razie czego jutro napiszę jeszcze maile i w tym tygodniu wyślę książeczki :)


 

Tagi: giveaway
23:14, ksiazkownia
Link Komentarze (13) »
poniedziałek, 24 stycznia 2011

Witam wszystkich,

przyjmowanie zgłoszeń zostało zakończone. Postaram się jak najszybciej zrobić losowanie i wysłać nagrody. Niestety dopadło mnie choróbsko i mam zakaz wychodzenia z domu do końca tygodnia, więc ewentualna wysyłka na początku lutego :)

 

18:41, ksiazkownia
Link Komentarze (3) »
sobota, 08 stycznia 2011

"Pewnego wrześniowego dnia w 1966 roku szesnastoletnia Harriet Vanger znika jak kamień w wodę. Prawie czterdzieści lat później Mikael Blomkvist otrzymuje nietypowe zlecenie od Henrika Vangera. Stojący na czele wielkiego koncernu magnat przemysłowy prosi znajdującego się na zakręcie życiowym dziennikarza o napisanie kroniki rodzinnej Vangerów. Okazuje się, że spisywanie dziejów to tylko pretekst do próby rozwiązania zagadki zniknięcia Harriet. Mikael Blomkvist, skazany za zniesławienie, redaktor czasopisma Millennium, przechodzi kryzys wartości i rezygnuje z obowiązków zawodowych. Podejmuje się niezwykłego zlecenia, opuszcza Sztokholm i osiada w niewielkiej wiosce na północy kraju. Po pewnym czasie dołącza do niego młoda ekscentryczna hackerka, Lisbeth Salander. Wspólnie, choć nie zawsze ramię w ramię, biorą pod lupę przeszłość klanu Vangerów i wykrywają prawdę o wiele bardziej mroczną i krwawą niż ta, którą spodziewali się odnaleźć..."

Książki Larssona oglądałam na forach i blogach od dawna, mania na niego trwała w najlepsze, a ja zastanawiałam się czy kupić czy nie. Aż w tym roku siostra zapytała się co chcę na gwiazdkę- poprosiłam o pierwszy tom trylogii.

Nie mogłam się doczekać, żeby zacząć ją czytać. Jakie było moje zdziwienie, gdy trzy dni po gwiazdce dostałam od mojej przyjaciółki, tom drugi, nie pozostało mi nic innego jak dokupić tom trzeci :).

Nastąpił dzień, gdy zasiadłam do lektury. Początek mnie nie powalił, ale kilka chwil później zupełnie nie wiadomo kiedy całkowicie wsiąkłam w mroźny klimat książki. W pewnym momencie wyłączyłam załadowany serial, odłączyłam komputer z gniazdka i czytałam. Czując piasek pod powiekami z bólem serca doczytałam rozdział i zamknęłam książkę przed czwartą rano. Książka, która ostatnio tak mnie wciągnęła, to "Biały tygrys".

Kolejne dni spędziłam delektując się lekturą. Gdy Mikael opisywał mrozy do -37 stopni, to aż robiło mi się ciepło na sercu patrząc na niewielką ilość śniegu za oknem :). Uwielbiam takie klimaty, zbrodnie, odludzia, ziąb, niczym Agatha Christie.

Nie wiem kiedy zniknęło ponad 600 stron. Wydawać by się mogło, że to zwykły kryminał, ale nie. Tu nie istnieje jedna zagadka i jedno zakończenie. Najpierw ujawnia się tajemniczy zbrodniarz, potem następuje odkrycie innej tajemnicy, a następnie bohaterowie zmagają się z kolejnymi problemami. Nie zdradzę żadnego z nich, żeby nie było niespodzianki. Ale książka trzyma w napięciu do końca.

Aż przebieram nogami, żeby przeczytać drugi tom, ale obiecałam, że podgonię lekturę innej książki, a w międzyczasie piszę pracę, więc niestety Larsson musi poczekać, ale Wam polecam gorąco!

10/10!

 

A tak prezentuje się komplet, prawda, że cudo? :) Wzdychałam, wzdychałam i ktoś wysłuchał. PS. Może jakiś magiczny czarodziej skompletuje mi Picoult? Ot tak, bez okazji :)

20:46, ksiazkownia
Link Komentarze (16) »
| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30