sobota, 23 kwietnia 2011

Dziś jak co roku obchodzimy Światowy Dzień Książki w związku z tym część księgarni przygotowała promocje.

W Merlinie przeceny wybranych tytułów, podobnie w Gandalfie. Kusi mnie seria Poznaj Świat. Empik w tym roku zamiast promocji 3 za 2 postanowił nas "uszczęśliwić" książką polskiej pisarki.

Agora przygotowała promocję:

15-21 kwietnia trwa kiermasz we wszystkich punktach Gazeta Cafe.

Warszawa
Gazeta Cafe
Agora: Czerska 8/10

Poznań
tel. (61) 852 25 81
ul. 27 Grudnia 3

Olsztyn
tel. (89) 535 30 38
ul. Kołłątaja 21


Kraków
Gazeta Cafe
ul. Bracka 14

W czasie trwania kiermaszu udzielane są rabaty nawet do 70% na wydawnictwa książkowe Agory.

Życzę udanego obłowienia się

niedziela, 17 kwietnia 2011

O "Sali Samobójców" słyszałam wiele pozytywnych opinii, pewnej środy postanowiłam się wybrać do kina i sprawdzić co w trawie piszczy.

Film opowiada o życiu pewnego maturzysty z dobrej, prywatnej szkoły. Dominik ma wszystko o czym mogą zamarzyć jego rówieśnicy. Najmodniejsze ciuchy, najlepszy sprzęt, zajęcia pozalekcyjne, ogromny dom, gosposię, szofera, tylko w jego życiu brakuje jednej rzeczy- rodziców.

Często ich zachowanie jest przedstawiane tak, że mam wrażenie patrzenia w jakieś krzywe zwierciadło. Jednak jeśli się zastanowić i rozejrzeć dokładnie, to w naszym społeczeństwie jest więcej takich rodzin.

Płaszczyzna szkolna- bogaci rodzice, dzieci kupowane za prezenty. Studniówka i przygotowania do niej pokazują jak bardzo dzieci starają się skupić na sobie uwagę, a rodzice spełniają ich zachcianki, by odrzucić ten obowiązek.

Później zaczyna się typowo, podobna historia do wielu widzianych w wiadomościach, niewinny żart przeradza się w odtrącenie. Poszukiwanie siebie, poszukiwanie swojego miejsca, kogoś kto wysłucha, zrozumie, kto ma czas.

Tak właśnie trafia się do Sali Samobójców. Niby zwykłe miejsce w sieci, a jednak. Może jednak świat wirtualny ma większy wpływ na świat rzeczywisty niż nam się wydaje?

Może wirtualni znajomi bardziej kształtują nasze zachowania? Może po prostu nie powinniśmy się w tym zatracać i nie dać się wylogować?

Polecam gorąco, nie wierzyłam, że może w Polsce powstać film bez Tomasza K. i wielu innych lansowanych aktorów. Dobry film, w którym grafika jest na światowym poziomie. A czy Wy oglądaliście już salę samobójców?

 

10/10

sobota, 02 kwietnia 2011

Dzisiaj będzie o filmie. Prawie nigdy nie piszę tu o moim ulubionym gatunku,ale dziś zrobię wyjątek.

Wyjątek, dla wyjątkowego aktora. Anthony Hopkins, niezapomniany Hannibal Lecter. Jako jednemu z niewielu udało mu się zagrać swą postać tak, iż była lepsza od książkowego oryginału. Podobnie jak w trylogii o najsłynniejszym kanibalu, tak i tu pokazał swój kunszt aktorski.

"Zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami film "The Rite" opowiada o losach sceptycznego ucznia seminarium duchownego, Michaela Kovaka (Collin O'Donoghue), który z niechęcią uczęszcza do szkoły dla egzorcystów w Watykanie. W Rzymie spotyka nieortodoksyjnego księdza, ojca Lucasa (Anthony Hopkins), który zapoznaje go z mroczną stroną wiary"

Bilety na przedpremierowy pokaz udało mi się dostać dzięki siostrze. Pokaz odbył się kilka dni temu.

Co mi się spodobało? Nawiedzenia i egzorcyzmy odbyły się bez sztucznych efektów specjalnych, tu główną rolę odgrywa talent aktorski. Przez to film jest bardzo naturalny i prawdziwy. Co mnie zaskoczyło? Dobra gra Colina O`Donoghue, o którym dotąd nic nie słyszałam.

Jednym słowem, jeśli chcecie dobrego filmu, bez kręcącej się dookoła własnej osi głowy i innych cudów, to polecam. Dodatkowym plusem są piękne widoki Rzymu. Z różnych filmów o egzorcyzmach, a jest już ich sporo ten wyjątkowo przypadł mi do gustu.

Z tego co wiem, film jest od dzisiaj w kinach, polecam. Warto obejrzeć tym bardziej, że jest to historia oparta na faktach

 

Tagi: film Rytuał
00:24, ksiazkownia
Link Komentarze (7) »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 50
| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30