Blog > Komentarze do wpisu

Wyznawcy płomienia G. Masterton

"Młoda kobieta Celia Williams dokonuje aktu samospalenia na parkingu w San Diego. Jej narzeczony Lloyd nie jest w stanie pojąć, dlaczego pełna radości życia dziewczyna mogła poważyć się na taki krok. Następnego dnia na pustyni płonie autobus z kierowcą i dwunastoma pasażerami. Policja uważa, że był to akt zbiorowego samobójstwa. Tymczasem Lloyd spostrzega na ulicy postać do złudzenia przypominającą jego narzeczoną i postanawia na własną rękę wyjaśnić tę niesamowitą zagadkę."

Choć może się to wydawać nieprawdopodobne nigdy, przenigdy nie miałam styczności z twórczością Mastertona. Żyłabym w błogiej nieświadomości dalej, gdybym nie dostała tej książki w prezencie. Tym sposobem książka przeleżakowała na półce kilka dobrych miesięcy, w zasadzie tyle ile trwa ciąża :) aż naszło mnie natchnienie na lekturę.

Wciągnęłam się od pierwszych chwil, bo kilka przeczytanych stron i już pierwsza ofiara, kilka następnych i kolejne zwęglone zwłoki. Akcja zaczyna się rozwijać, ofiar przybywa, a autor wyjawia nam więcej szczegółów.

Prawda zaczyna szokować, to co wydawało się zwykłą sektą religijną ma podłoże w pogańskich wierzeniach i trzeciej rzeszy.

Okazuje się, że pomysł stworzenia rasy panów nie zaginął, a okoliczności śmierci Hitlera też są co najmniej dziwne.

Więcej nie mogę zdradzić, żeby nie zepsuć lektury. Książka wciągnęła mnie niesamowicie do ostatniej strony, a zagadkowe zakończenie aż prosi się o dokończenie.

Jeśli jednak spodziewacie się grozy i strachu, to możecie się zawieść. Z gatunku horroru można znaleźć osobniki z nadprzyrodzonymi zdolnościami, trochę magii. Bardziej przypomina mi thriller, bądź zwykłą sensację.

Jednak polecam, a jeśli ktoś czytał inne książki Mastertona, to proszę o podsuwanie tytułów. Jestem ciekawa co warto jeszcze przeczytać.

9/10

piątek, 10 czerwca 2011, ksiazkownia

Polecane wpisy

 • "Przebudzenie" Stephen King

  " Mroczna, elektryzująca powieść o tym, co może istnieć po drugiej stronie życia... W niedużej miejscowości w Nowej Anglii, ponad pół wieku temu, na mał

 • "Poza sezonem" J. Ketchum

  ""Poza sezonem" to kultowy horror autora słynnej "Dziewczyny z sąsiedztwa", który po raz kolejny przesuwa granicę grozy do rejonów niedostępnych innym autorom

 • "Straceni" J. Ketchum

  "Być może, gdyby Jennifer i Tim wiedzieli, że kilka piw i dobry skręt nie wystarczą ich kumplowi, by w pełni cieszyć się latem, nigdy nie pojechaliby na kemping

 • Wyklucie

  Ezekiel Boone. Urodził się w kanadyjskiej prowincji Ontario. Mieszka i tworzy w Nowym Jorku.  Laureat licznych nagród za opowiadania publikowane w&nbs

 • Nowy uczeń, nowe kłopoty

  I oto siódma odsłona cyklu z Jimem Rookiem, nauczycielem, który widzi duchy zmarłych, za nami. Tym razem początek nowego semestru przynosi serię tajemniczych zd

Komentarze
kultur-alnie
2011/06/10 20:04:10
Mnie też się podobała, choć czytałam dawno temu. Polecam "Rytuał":)
-
cyrysia
2011/06/10 21:10:25
Bardzo mi przypadła do gustu tematyka książki, więc muszę sama prześledzić jej treść.
-
Gość: Dosiak, *.insport.pl
2011/06/11 06:37:30
Też nie czytałam jeszcze nic Mastertona i jakoś nie ciągnie mnie do jego książek. Opisy fabuł wydają mi się jakieś takie... naciągane mocno.
-
2011/06/19 02:39:15
Tejastertona nie czytałam, ale mogę polecić:
- Rytuał
- Wizerunek zła
- Bezsenni
- Czarny anioł (pierwszy rozdział jest masakryczny ;) )
-
pabloluzak
2012/02/22 13:57:18
kolejny raz zainteresowałaś mnie tym opisem, dzięki!