Blog > Komentarze do wpisu

"Wyobraź sobie, że na strychu starego domostwa odnaleziono nieznane pamiętniki Jane Austen. Wyobraź sobie, że ich pożółkłe stronice skrywają historię związku, który zmienił życie pisarki i dał początek jej twórczości.

Oto opowieść ujawniająca sekrety autorki ubóstwianej przez miliony kobiet. Historia, która pozwala zajrzeć do serca i umysłu Jane Austen i dostrzec, jak wiele sytuacji i ludzi z prawdziwego życia opisała w swych słynnych powieściach. A przede wszystkim odkrywa prawdę o tajemniczym dżentelmenie ? największej, choć niespełnionej miłości tej utalentowanej autorki. Ich romans stał się inspiracją do napisania "Dumy i uprzedzenia" oraz "Rozważnej i romantycznej".

Urzekająca, chwytająca za serce powieść o miłości i poświęceniu, o prawdziwej pasji i namiętności, z których rodzi się niezapomniana literatura. Wielbiciele Jane Austen pokochają tę książkę."

Prezent od wydawnictwa Otwarte, który sprawił mi wielką radość.

Zaczęłam czytać w autobusie i prawie przegapiłam swój przystanek. Wciąga straszliwie, czyta się z zapartym tchem, wyjmowałam ją na przerwach i nudnych wykładach.

Książka napisana niedawno, a czuje się ducha mistrzyni, jej styl. To po prostu jej słowa wyjęte z ust.

Zapiera dech w piersiach, ile historii w książkach było opartych na życiorysie autorki, czy może była to tylko fikcja?

Zadziwiające zbieżności, podobieństwa. Fascynująca historia miłosna, której się kibicuje siedząc jak na szpilkach.

Niebywała historia wydania pierwszej książki i sukcesu.

Kończąc jestem pod wielkim wrażeniem, nagle jest przemowa od autorki... Czytam ją, czuję się lekko zawiedziona, oszukana. Nie myślałam, że to oszustwo szyte aż tak grubymi nićmi. Jednak trzeba przyznać, że autorka ma ogromny talent. Za to, że przeniosła mnie w świat Jane daję 10 :)

10/10

 

 

poniedziałek, 26 października 2009, ksiazkownia

Polecane wpisy

Komentarze
weisse_taube
2009/11/08 14:25:47
Cieszę się, że książka tak Ci się podobała :) Mój egzemplarz jeszcze długo poleży na regale, bo nie mam ostatnio na nic czasu, nawet na przyjemności :(
-
agnes_plus
2009/11/13 08:59:23
Do schowka, może kiedyś się uda.